Cięcie ploterowe

Najlepsze jakościowo cięcie praktycznie wszystkich rodzajów folii samoprzylepnych dzięki najbardziej zaawansowanemu ploterowi tnącemu Summa S2 160T. Aktywna głowica gwarantuje precyzyjne cięcie nawet bardzo małych elementów. Szerokość mediów do 168 cm, cięcia 158 cm max do 165 cm. System OposX umożliwia konturowe cięcie wydruków wielkoformatowych. Zapewniamy bezproblemowe wycinanie liter czy wektorowych znaków graficznych.

Folie samoprzylepne ploterowe

  • Podstawowe folie samoprzylepne to ekonomiczna seria Oracal 641. Doskonałe do prac krótkookresowych na płaskich powierzchniach, dostępne w wykończeniu połysk lub mat. Trwałość folii do 2 lat.
  • Seria 551 to wysokiej jakości folie pięcioletnie w połysku zalecane do bardziej wymagających prac. Tj. grafika samochodowa, oznaczenia budynków itp.
  • Najwyższa jakość to folie wylewane Premium Cast o trwałości 8-10 lat. Wysoka plastyczność umożliwia oklejanie głębokich przetłoczeń i wypukłości. Bardzo cienkie folie 50 mic są bardzo trwałe i estetyczne. Szeroka gama kolorów także metalizowanych.
  • Folie odblaskowe używamy do reklam oświetlanych tj. znaki i reklamy przy drogach lub na samochodach. W ofercie występują kolory biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony, niebieski, brązowy i czarny. Trwałość w zależności od rodzaju od 2 do 7 lat. Jest to folia bardzo sztywna i krucha. Jeżeli chcemy zapewnić łatwe usunięcie grafiki należy folię odpowiednio przygotować przed naklejeniem.
  • Folie fluorescencyjne to efektowne kolory do reklam krótkookresowych. Dostępne żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe i zielone folie jednostronnie fluorescencyjne z białym spodem Trwałość 6-12 miesięcy w zależności od ekspozycji na UV.
  • Folie translucentne do podświetlanych reklam. Stosowane głównie do naklejania na plexi mleczną w kasetonach świetlnych. Są to folie trwałe do 5 lat i bardzo ładnie oddające kolory.
  • Witrażowe to błyszczące samoprzylepne kolorowe i przeźroczyste folie do grafik na witryny i szkło. Możliwe także zastosowanie na plexi jeżeli potrzebne są jasne kolory.
  • Folie banerowe stosujemy do krótkookresowych grafik naklejanych na istniejące banery lub plandeki o dobrym stanie technicznym. Wysoka elastyczność zapewnia trwałość grafik do 12 miesięcy.
  • Inne folie które obrabiamy to szeroka gama folii strukturalnych, metalicznych, do piaskowania, do wgrzewania flex i flock etc. Wycinamy wszystkie dostępne na rynku folie samoprzylepne. Istnieje także możliwość kreślenia lub wycięcia szablonów.

Przygotowanie do samodzielnego oklejania
Na życzenie klienta przygotowujemy grafiki na papierze transportowym które można samodzielnie nakleić. Jest to rozwiązanie bardzo często stosowane ze względu na wygodę użytkownika, łatwość transportu i oczywiście cenę.

Naklejanie należy rozpocząć od przygotowania powierzchni która musi być czysta, sucha i odtłuszczona za pomocą np. denaturatu, benzyny ekstrakcyjnej lub innego środka w zależności od powierzchni. Bardzo ważna jest też temperatura która nie powinna być niższa niż + 8 stopni. Następnie pozycjonujemy ustawiając w miejscu naklejenia mocując za pomocą żółtej taśmy montażowej. Małe naklejki mocujemy liniowo od góry, większe w połowie lub 20-40 cm od krawędzi. Jeżeli jesteśmy pewni umiejscowienia przystępujemy do klejenia. Odchylamy część i zdejmujemy papier transportowy tak, aby folia samoprzylepna nie pozostała na papierze podkładowym który usuwamy. Teraz przyklejamy folię z papierem transportowym równomiernie dociskając raklą, filcem lub szmatką. Należy wykonywać bardzo staranne ruchy w celu usunięcia pęcherzyków powietrza. Po naklejeniu jeszcze raz bardzo mocno dociskamy całość i możemy rozpocząć delikatne odklejanie papieru transportowego uważając żeby papier nie podrywał folii. Na koniec jeszcze raz delikatnie dociskamy już samą folię i gotowe! Istotne szczegóły dotyczące różnych miejsc i warunków aplikacji uzyskają Państwo przy odbiorze grafiki.

Cięcie konturowe wydruków
Bardzo często projekt zawiera grafikę rastrową, przejścia tonalne czy skomplikowane łączenia wielu kolorów które nie jest możliwe do wykonania z łączenia folii ploterowych lub są zbyt małe. W takim przypadku drukujemy grafikę którą następnie wycinamy po zaplanowanym konturze. W ten sposób wykonujemy wiele ciekawych projektów stickersów, naklejek, etykiet czy grafik. Odpowiednie przygotowanie niezbędne już na etapie projektu. Należy uwzględnić zalewki, tolerancje druku i cięcia oraz przygotować pasery do cięcia konturowego. Najczęściej na obiekt drukowany nanoszona jest włosowa magentowa lub inna, łatwa do odseparowania, linia. Dokładne rozmieszczenie na arkuszach i ich wielkość ustalamy w zależności od rodzaju pracy.