Druk cyfrowy

Drukarka cyfrowa Konica Minolta biz hub Press C7000 to jedna z najnowocześniejszych maszyn arkuszowych tego typu. Umożliwia ekspresowy druk formatów do A3+ na papierach o gramaturze do 300g. Fantastyczna jakość w rozdzielczości 1200 dpi, polimeryzowany toner najnowszej generacji, raster poligraficzny, prędkość do 70 stron na minutę przy atrakcyjnej cenie za arkusz to największe atuty które poszerzają zakres stosowania druku cyfrowego. Przy druku cyfrowym nie ma znaczenia ilość kolorów – zawsze jest to pełen CMYK. Większość prac realizujemy na poczekaniu, w kilka godzin lub na następny dzień.

Ulotki, foldery, broszury, plakaty
Większość prac drukujemy na wysokiej jakości satynowych papierach ColorCopy o gramaturach 90, 120, 160 lub 300g. Przy większych zamówieniach używamy także papierów offsetowych, kredowanych, powlekanych i innych po wykonaniu próby. Jedyne wymaganie to odporność na utrwalanie termiczne i gładkość.
Jedno lub dwustronne ulotki o dowolnych formatach mieszczących się w A3+ tj. 320x450mm drukujemy praktycznie w kilka godzin. Możliwości wykańczania to łamanie na pół, składanie na trzy i broszurowanie ze zszywaniem. Foldery o objętości do 10 składek 120g i oprawie zeszytowej drukujemy w jednym cyklu – maszyna produkuje gotowe książeczki. Jeżeli potrzebna jest pełna obróbka introligatorska, to jak najbardziej jest to możliwe z naszymi wydrukami z tym, że wydłuża proces o kilka dni.
Plakaty standardowe to A4, A3 i A3+. Ciekawą możliwością jest drukowanie plakatów o maksymalnym formacie banera 320x1200mm !

Wizytówki, zaproszenia
Najmniejsza ilość wizytówek to 10 szt także nie ma problemu z wydrukowaniem dokładnie takiej ilości jaka jest potrzebna. Oczywiście większe nakłady posiadają atrakcyjną cenę a wszystkie krótki termin realizacji. Standardowo stosujemy biały papier Color Copy 300g lub metalizowany perłowy. Nakład do kalkulacji może zawierać dowolną ilość wzorów, istotna jest wielkość łączna zamówienia.
Zaproszenia, bileciki, dyplomy, karty menu, zawieszki, numery startowe itp. wykonywane są analogicznie jak wizytówki z możliwością bigowania, dziurkowania, zaokrąglania narożników i cięciem do formatu.

Kalendarze
Planszowe kalendarze A5, A4, A3 lub A3+ mogą być jedno lub dwustronne i zawierają oprawę spiralną z zawieszką. Kalendarze jednodzielne to rodzaj plakatu który możemy wykonać w dowolnym rozmiarze w druku wielkoformatowym. W kalendarzach trójdzielnych przy pojedynczych nakładach możemy wykonać tylko główkę natomiast już powyżej 50 sztuk także indywidualny nadruk pomiędzy kalendariami. Kalendarzyki listkowe z foliowaniem lub bez w dowolnych ilościach. Warto też wspomnieć o drukowanych offsetowo podkładach na biurko z kalendarium.

Naklejki – folia i papier samoprzylepny
Folia samoprzylepna jest wodoodporna i trudno ją rozerwać, natomiast papier jest zdecydowanie tańszy. Stickersy i drobne naklejki cięte konturowo najczęściej wykonywane są na foliach. Papier znajduje zastosowanie głównie do etykiet ciętych do formatu lub jako naklejki na broszury.

Wykańczanie i uszlachetnianie wydruków
Polimeryzowany toner umożliwia praktycznie wykańczanie i uszlachetnianie analogiczne jak w druku offsetowym. Foliowanie w połysku i macie, lakier punktowy UV, perforowanie, dziurkowanie, bigowanie, oprawy spiralne, zeszytowe, klejone – możliwy jest pełen zakres obróbki introligatorskiej.

Oprawa spiralna
Bardzo wygodnym i estetycznym sposobem łączenia arkuszy jest oprawa spiralna. Daje możliwość oprawy katalogów, broszur, notatników czy kalendarzy. Dopasowana do ilości kartek wielkość spirali, możliwość zastosowania bezbarwnej lub własnej okładki czy też sztywnej podkładki uzupełnia całość oprawy.