Reklamy

Zewnętrzne i wewnętrzne oznakowania, napisy, grafiki czy formy przestrzenne realizujemy zgodnie z przygotowanym projektem. Do wykonania stosujemy szeroką gamę materiałów i technologii.

Naklejki
Reklamy z folii samoprzylepnych mają bardzo szerokie zastosowanie: od małych stickersów do reklam wielkoformatowych. Naklejki w formie wydruku CMYK na foliach z możliwością wycięcia konturowego dowolnego kształtu można wykorzystać jako etykiety, tabliczki znamionowe, znakowanie produktów, naklejki podłogowe, naklejki magnetyczne, folie plombowe, elementy informacyjne lub ozdobne. W przypadku narażenia na ścieranie możemy je dodatkowo zabezpieczyć laminatem co znacząco zwiększa trwałość i estetykę. Na witryny możemy wykonać naklejki lewoczytelne do naklejania od wewnątrz lub na foliach adhezyjnych (bez kleju). Dostępne szerokości materiałów od 100 do 152 cm.

Innym sposobem wykonania naklejek jest cięcie ploterowe kolorowych folii samoprzylepnych. Do wykorzystania szeroka gama ciekawych kolorów – także fluorescencyjnych, odblaskowych, złotych, srebrnych, imitujących piaskowanie itp. Całość z reguły przygotowujemy w układzie na papierze transportowym do samodzielnego naklejenia lub aplikacji przez naszych specjalistów. Szerokości rolek w zależności od rodzaju 50, 100 lub 123 cm.

W przypadku bardzo drobnych tekstów naklejki drukujemy cyfrowo na arkuszach folii lub papierach samoprzylepnych formatu A4 do max A3+ z możliwością cięcia na formatki lub nacinania.

Tablice reklamowe
Oferujemy szeroką gamę różnego rodzaju tablic reklamowych. W zależności od projektu i zastosowania stosujemy wszystkie techniki wykonania grafik na dowolnych podłożach. Najpopularniejsze są tablice ze spienionego PCV oklejone wydrukiem zabezpieczonym laminatem. Taka tablica charakteryzuje się bardzo wysoką estetyką i trwałością. We wnętrzach stosowana jako elementy oznakowania, ekspozycji grafik, zdjęć lub jako tablice informacyjne. W zależności od grubości (stosujemy od 1 do 18 mm) może być łatwo przenoszona, podwieszona, postawiona na stojaku lub przymocowana do ściany. Oczywiście jeżeli potrzebne są kolory specjalne stosujemy także grafikę ploterową. Na zewnątrz tablice z PCV charakteryzują się wysoką trwałością, nie rdzewieją, wymagają jednak montażu uwzględniającego rozszerzalność cieplną tworzywa. Montowane są bezpośrednio na elewacji lub konstrukcji nośnej. W przypadku większych wymagań estetycznych stosujemy tablice z płyt warstwowych typu Dibond Alucobond, które charakteryzują się wysoką sztywnością i małą rozszerzalnością cieplną przy coraz mniejszej różnicy cenowej.

[Show slideshow]

Tablice wolnostojące na konstrukcji stalowej z reguły wykonujemy z blachy ocynkowanej ze względu na wytrzymałość materiału. Wykonujemy tablice jednostronne i dwustronne, rozwiązania w zależności od wielkości i miejsca montażu. Grafika z wydrukiem wielkoformatowym zabezpieczonym laminatem o trwałości 2-4 lat. Istnieje także możliwość wykonania grafiki w formie banera napinanego na konstrukcji. Jest to rozwiązanie zdecydowanie najtańsze, choć o zmniejszonej trwałości wynoszącej 1-2 lata.

W ofercie mamy także tablice unijne, pamiątkowe, informacyjne, kierunkowe i inne.

Grafika i oklejanie powierzchni
Wszystkie nasze wydruki czy grafikę ploterową możemy aplikować na bardzo różne powierzchnie. Istotne żeby dane miejsce było gładkie, odtłuszczone, nie emitowało środków chemicznych itp. W siedzibie naszej firmy oklejamy materiały własne lub dostarczone przez klienta. Często są to drobne urządzenia elementy maszyn lub karoserii, bardzo różne podłoża tj. blachy, elementy meblowe, szyby, tworzywa sztuczne itp.

Bardzo często wykonujemy aplikacje grafik w siedzibie lub miejscu wyznaczonym przez klienta. Grafiki na statkach, promach czy innych jednostkach wykonujemy w dokach lub z pływających rusztowań zapewnianych przez stocznię. Mniejsze jednostki pływające tj. jachty czy motorówki w uzgodnieniu z armatorem oklejamy w porcie lub yachtklubie. Jeżeli tylko jest możliwa dostępność, nie ma problemu z grafikami na dużych urządzeniach, zbiornikach, dźwigach, naczepach itp. Grafiki na witrynach lub wewnątrz obiektów w dowolnym zakresie. Przygotowujemy także elementy ekspozycyjne na wystawy czy targi.

Zakres prac i szczegóły zawsze uzgadniamy z klientem tak, aby wszystko odbyło się w dogodny sposób.

[Show slideshow]

Grafika i oklejanie pojazdów
Posiadamy duże doświadczenie w przygotowywaniu i wykonywaniu grafik na różnego rodzaju pojazdach. Całość realizujemy kompleksowo lub w zakresie oczekiwanym przez klienta, także w zestawach do samodzielnej aplikacji. Doradzamy rozwiązania gwarantujące osiągnięcie optymalnego efektu. Samochody oklejamy całościowo lub częściowo foliami ploterowymi lub wydrukami także na szybach. Małe i średnie auta w siedzibie naszej firmy natomiast duże w siedzibie klienta lub wynajętych halach. Oferujemy też naklejki magnetyczne oraz usuwanie starej grafiki. Niezależnie czy jest to samochód, autobus, tramwaj, samochód dostawczy, TIR, naczepa czy pojazd nietypowy to zawsze mamy kilka ciekawych rozwiązań na grafikę.

[Show slideshow]

Rollupy i inne systemy wystawiennicze
W naszej ofercie znajdą Państwo ciekawe przykłady przenośnych, wewnętrznych systemów wystawienniczych takich jak m. in. rollup czy ścianki wystawiennicze.

Rollup
Są to rozwijane wydruki umieszczone w aluminiowej kasecie. Występują w szerokościach 80x200cm, 100x200cm i 120x200cm. Największą zaletą rollupów jest ich niewielki rozmiar po złożeniu, duża powierzchnia reklamowa oraz łatwość obsługi i mobilność. Dodatkowo grafikę można dowolnie wymieniać. Drukowane są na wytrzymałych podłożach o charakterystyce banerowej, w wysokiej jakości druku, co zapewnia doskonałe odwzorowanie nawet bardzo małych detali.

Jak dbać o rollupy, aby zapewnić im długi i bezawaryjny okres ekspozycji
Głównie należy zachować ostrożność podczas używania, a w szczególności:

  • przy rozwijaniu i zwijaniu uważać na krawędzie wydruku, aby nie ocierały o kant kasety aluminiowej. W przypadku zawadzania wydruku należy cofnąć lub wysunąć wydruk w przeciwną stronę o kilkadziesiąt centymetrów i skorygować prowadzenie materiału. Zapewni to gładkie krawędzie i zapobiegnie nieestetycznemu „zawijaniu” się boków materiału podczas ekspozycji.
  • Należy upewnić się, że aluminiowa tyczka jest poprawnie umieszczona w otworze kasety i nie odgina się na boki.
  • Nie umieszczać rollupa w bardzo ciepłym i nasłonecznionym miejscu, gdyż może to spowodować upłynnienie się połączenia klejowego wydruku z kasetą, co w konsekwencji może spowodować zerwanie się mechanizmu zwijającego. Aby temu zapobiec zawsze wzmacniamy połączenie dodatkowym paskiem taśmy 2stronnej, jednak w niesprzyjających warunkach i ona może ulec uszkodzeniu.

Przygotowanie projektu graficznego:
Pole widoczne rollupa to 80x200cm, 100x200cm lub 120x200cm. Na górnej krawędzi projektu należy dodać zapas grafiki 1cm, na dolnej krawędzi 10 cm, boki „na spad”. Zapobiegnie to widocznym odcięciom grafiki od białego podłoża na dolnej i górnej krawędzi.
Przykładowy projekt do rollupa 80x200cm powinien więc mieć wymiar 211x80cm.

[Show slideshow]

Ścianki wystawiennicze „Pop-Up”
Są to składane stelaże aluminiowe, które po rozłożeniu oferują bardzo dużą powierzchnię reklamową o wymiarach 3x2m, 3x3m, 3x4m oraz 3x5m. Używane są np. na konferencjach prasowych jako tło sponsorów. Stelaże razem z wydrukami są składane a wydruki zwijane do jednego opakowania, co pozwala je w całości przemieszczać. Rozkładanie i składanie stelaża wspomaga system sprężyn i naciągów.
Powierzchnia reklamowa składa się z kilku cienkich, zwijanych płyt PCV, które są umieszczane obok siebie na stelażu i przymocowane do niego paskami magnetycznymi. U góry i na dole są dodatkowe zaczepy zapobiegające przemieszczaniu się płyt względem siebie. Płyty okleja się wydrukami z folii samoprzylepnej, w wysokiej jakości druku i dodatkowo zalaminowane laminatem w połysku lub macie.

Kasetony świetlne
Kasetony świetlne są to formy prostokątne które wykonujemy w profilu aluminiowym gr. 14 cm, ze ścianą tylną z blachy ocynkowanej, oświetleniem diodowym lub tradycyjnymi świetlówkami. Ekran świetlny z plexi i grafiką translucentną. Grafika w zależności od projektu ploterowa lub wydruk wielkoformatowy. Wysokość kasetonów z ekranem z plexi maksymalnie 126 cm, długość płyty w jednym kawałku do 300 cm. Kasetony dwustronne maks. wymiar 126×100 cm.

Litery ze styroduru
Przestrzenne loga lub litery wycinane ze styroduru o grubościach od 2 do 10 cm. Całość jest szpachlowana i malowana farbami na dowolny kolor. Ze względu na wysoką dokładność także znajdują zastosowanie jako np. elementy makiet architektonicznych lub ekspozycji. Najczęściej stosowane na elewacjach zewnętrznych lub wewnątrz w recepcjach. Montaż bezpośrednio do ściany za pomocą klejów montażowych bez rozpuszczalnika, możliwy także samodzielnie – przygotowujemy klientom szablony do pasowania i instruujemy.