Projekty graficzne

Podstawą realizacji każdej reklamy jest właściwy projekt graficzny. Określa on wszystkie parametry techniczne i technologiczne, a co najważniejsze, zapewnia uzyskanie planowanego efektu.

Do rozpoczęcia prac niezbędne są ze strony klienta wytyczne określające treść merytoryczną, budżet oraz materiały wyjściowe tj. np. logo, zdjęcia produktów, opisy itd. Oczywiście wszystkie te elementy możemy także wykonać od podstaw, dysponujemy szeroką bazą zdjęć i grafik, posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu. Najczęściej przygotowujemy dwie propozycje: klasyczną i nawiązującą do najnowszych trendów. Wstępne projekty przesyłamy mailowo do akceptacji i po naniesieniu ewentualnych zmian przygotowujemy technicznie do produkcji. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i gwarantujemy szybką realizację.

Projekty wizytówek, ulotek, folderów, przygotowanie do druku
Wszystkie projekty materiałów poligraficznych mają zbliżone wymagania. Dobrze jest zachować standardowe formaty, które ułatwiają późniejsze korzystanie np. wizytówki przekraczające rozmiar 90×50 mm mogą mieć problem z mieszczeniem się w wizytownikach, a foldery większe niż A4 w segregatorach. Nie ogranicza to oczywiście możliwości projektowania i realizacji dowolnych formatów. Kolorystyka zależy od rodzaju druku – offset ma określoną ilość kolorów, co daje możliwość stosowania kolorów dodatkowych i specjalnych, natomiast druk cyfrowy to zawsze CMYK. Projektujemy nie tylko prace realizowane w ARPI, ale także ogłoszenia prasowe czy gazetki produkowane w innych drukarniach. W takim przypadku przygotowujemy je zgodnie ze specyfikacją wydawnictwa i przesyłamy przygotowane do druku.

Projekty grafik na witrynach, obiektach, budynkach i sklepach
Pierwszą czynnością jest inwentaryzacja obiektu. W tym celu niezbędne jest dokonanie pomiarów, dokumentacji fotograficznej i określenia możliwości zastosowania określonych materiałów i zakresu prac. Przy prostych pracach wystarczy podanie przez klienta wymiarów i przesłanie zdjęcia elewacji, przy większych niezbędna jest wizyta naszego specjalisty. Następnie przygotowujemy wizualizację z właściwym projektem. Pozwala to na określenie wielkości poszczególnych elementów graficznych w konkretnej lokalizacji. Po zatwierdzeniu przygotowujemy pliki produkcyjne do dokładnej kalkulacji i realizacji.

[Show slideshow]

Projekty oklejania samochodów
Rozpoczynamy zawsze od obejrzenia auta w siedzibie naszej firmy lub w przypadku dużych pojazdów w miejscu postoju. W czasie krótkiej wizyty wykonujemy pomiary i zdjęcia oraz wspólnie określamy zakres prac. Doradzamy zastosowanie konkretnych materiałów odpowiednich dla danych powierzchni oraz określamy planowany budżet. Wykonujemy alternatywne projekty do wyboru. Dopiero zatwierdzony projekt możemy przygotować do produkcji i finalnej wyceny. Każdy projekt optymalizujemy pod kątem finansowym przy możliwie najmniejszym wpływie na końcowy efekt. Odpowiednie ułożenie grafiki pozwala na sprawne łączenie wielu technik tj. grafika ploterowa, wydruki na folii wylewanej czy perforowanej OWV.

Inne projekty
Na Państwa życzenie wykonujemy dowolne projekty graficzne takie jak np. grafika na stoiska wystawiennicze, imprezy sportowe, muzealne czy wystawiennicze, a także fototapety i naklejki na szafy.

[Show slideshow]